ASTROLOJİ DE EVLER VE ANLAMLARI

İki odalı mı 1+1 mi ,köşk mü yalı mı apartman dairesi mi bu evler ? 🙂

Kaç oda var bu evlerde… 🙂

 Bir doğum haritasında 12 tane ev vardır. Yine on ikiler sistemini görmekteyiz. Kutsal sayılır 12 ve bir tamamlanmadır.7 nefis beş alem mertebe senin de tamamlanmış halidir. Devrin daim olmasıdır. 

Bir saat gibi, zodyak, her biri farklı bir işaret tarafından yönetilen 12 parçaya veya eve ayrılmıştır. Zodyak ilk evle başlar ve saat yönünün tersine döner.

Her ev, benlikten başlayarak topluma ve ötesine doğru genişleyen bir dizi özellik ile ilişkilidir. 

lk altı ev “kişisel evler” olarak bilinirken, son altı ev “kişilerarası evler” olarak bilinir.

Her Evin Anlamı

 • Koç= birinci ev: Benlik (Mars tarafından yönetilir)
 • Boğa= ikinci ev: Maddi değerler ve güvenlik (Venüs tarafından yönetilir)
 • Genini= üçüncü ev: Öğrenme ve iletişim (Merkür tarafından yönetilir)
 • Yengeç= dördüncü ev: Ev hayatı ve operasyonların temeli (Ay tarafından yönetilir)
 • Aslan = beşinci ev: Rekreasyon, romantizm ve yaratıcılık (Güneş tarafından yönetilir)
 • Başak= altıncı ev: Çalışma ortamı, görevler ve sağlık (Merkür tarafından yönetilir)
 • Terazi= yedinci ev: İlişkiler, ortaklıklar ve evlilik (Venüs tarafından yönetilir)
 • Akrep= sekizinci ev: İhtiyaçların karşılanması, yaşam sırları ve ortak kaynaklar (Plüton tarafından yönetilir)
 • Yay = dokuzuncu ev: Seyahat, yüksek öğrenim ve yaşam felsefesi (Jüpiter tarafından yönetilir)
 • Oğlak = onuncu ev: Kariyer, prestij ve itibar (Satürn tarafından yönetilir)
 • Kova = onbirinci ev: Dostluklar, dernekler, idealler ve sebepler (Uranüs tarafından yönetilir)
 • Balık = on ikinci ev: Bilinçaltı, psikolojik sorunlar ve sırlar (Neptün tarafından yönetilir)

1. ev

BEN  Benliğin ve kimliğin kökenini, dış görünüşünüzü ve yeni çabalarınızı belirler. 1. evin ASC olarak adlandırdığımız giriş noktasını yöneten burç, haritada YÜKSELEN BURÇ olarak bilinir .

1. ev kendinizi dünyaya nasıl sunduğunuz, başkalarının sizi nasıl  gördüğü ve ilk izlenimdir 

2. ev

2. ev dünyada nasıl para kazandığınızdır. 2. ev aynı zamanda değerler, öz saygı ve öz değer, gelir ve bedenlerimizde ve çevremizde evde nasıl hissetmeye başladığımızla da ilişkilidir.

3. ev

3. ev iletişimin evi.düşünme, konuşma ve çevrimiçi kişiliğimizdir. Medyayı, elektronik cihazları ve mesaj verme ve alma yollarımızdır , yerel seyahat ile ilgilidir. 

3. ev ayrıca  kardeşler, komşular ve mahalleler, kütüphaneler ve ilkokul yıllarıdır..

4. ev

Anne dir. 4. ev, tüm haritanın temelidir. Evimiz, güvenlik, anneler ve soy,  kendimizi nasıl evde ve güvende hissettiğimiz yerdir.. 

5. ev

5. ev tamamen kendini ifade etme, yaratıcılık ve kutlama ile ilgilidir. Bu, her şeyin yaratılışını -kendimizi sanatsal ve dramatik yollarla nasıl ifade ettiğimizin yanı sıra çocukların gerçek yaratılışını- yönetmesi anlamında çok verimli bir evdir. Bu ev dikkati, oyunu, romantizm ve sevginin zevklerini ve tiyatro, müzik ve resim gibi sanatları yönetir.

6. ev

6. ev  hizmet ve sağlıkla ilgilidir. Çalıştığımız iş yeridir. Evcil hayvanlarımızdır. 

7. ev

İkili ilişkiler ve evlilik evi..  Bu alanda tüm ortaklıklar (ticari ve kişisel), sözleşmeler, evlilikler ve ticari alışverişler vardır. 

8. ev

Ölüm , miras ve arzu evimiz 

8. ev, haritanın daha gizemli alanlarından biridir. Doğum-ölüm-yeniden doğuş döngüsü, cinsiyet, derin bağlar ve diğer insanların parası ve enerjisi (pasif gelir, yatırımlar, miraslar, vb.) yoluyla dönüşümle ilgilidir. İki kişinin bir olduğu ve üreme ve yenilenme ile ilişkili olduğu birleşme bölgesidir.

9. ev 

9. ev, küresel seyahat, üst düzey öğrenme, felsefe, din, inanç sistemleri, yayıncılık, üniversite öğretimi ve ayrıca neye inandığımız (ahlak, etik) ve nasıl aldığımız dahil olmak üzere her türlü geniş düşünce ve büyüme ile bağlantılıdır. Yurtdışıdır.

10. ev

Kariyerimiz 

Haritanın en üstünde yer alan 10. ev, zodyakın en görünür ve halka açık alanıdır. Gelenekler ve kurumsal yapılar, gelenekler ve bu dünyada bırakmamız gereken her türlü mirasın yanı sıra 10. ev tarafından yönetilir. Bu, dünyanın sahnesi ve bizim nasıl göründüğümüz, statümüz ve liderliğimiz. Aynı zamanda onurlar, başarılar, şöhret, kamu itibarı ve ayrıca yetkililer, babalar ve babalık ile ilgilidir. 

11. ev

Arkadaş çevremiz ve dernekler 

11. ev, büyük insan gruplarıyla ilgili her şeyi yönetir. Aynı zamanda gelecekle, umutlarımız ve ideallerimizle de ilişkilidir. Arkadaşlıklar, ağlar, ekipler ve kolektifler gökyüzünün bu kısmıyla ilişkilidir. Ek olarak, orijinallik, eksantriklik, beklenmedik olaylar veya içgörüler, icatlar, astronomi, bilimkurgu, isyan ve geleceğe yönelik her şey gibi “Kova” ile ilişkilendirdiğimiz her şey. 

12. ev

12. ev, burç çarkındaki son alemdir.  Bilinçaltı ve hayal gücüyle bağlantılı olarak, ölümden sonraki yaşam ve rüya alanları hakkında da bilgi verebilir . Haritadaki daha gizli alanlardan biri olan 12. ev, kurumlar, hastaneler, hapishaneler ve inziva yerleri gibi toplumdan gizlenmiş veya ayrılmış alanları yönetir. 

Bir yanıt yazın