MERKÜR RETROSU 13Aralık 2023 – 1 Ocak 2024 

MERKÜR RETROSU 13Aralık 2023 – 1 Ocak 2024

En sevdiğimiz 🙂 İletişim kuramayanlar zamanı ! “MERKÜR RETROSU”

2023’ün son Merkür retrosu 13 Aralık’ta başlayacak ve 1 Ocak 2024’te sona erecek…Merkür bu süre zarfında Oğlak ve Yay arasında hareket edecek. 13-23 Aralık tarihleri arasında Oğlak burcunda olacak ve ondan sonra 1 Ocak’a kadar Yay’a geri dönecek. Gölgesi de  20 Ocak’ta bitecek…

Bu süreçte gerilimlere dikkat etmelisiniz , bazen çatışmalar yerine kendinize odaklanmak en iyisidir.

Aslında 3 bölümden oluşur bütün retrolar .Giriş-gelişme-sonuç ..Hatta deriz ki Allah’ın hakkı 3’tür.

Ben şöyle örnek veriyorum .ilk evrede telefonunuzun ışığı yanmıyor farkedip telefoncuya götürürseniz tamir ettirebilirsiniz.Ya da retro evresinde tamir ettirebilirsiniz ama 2 durumda da yaptırmadınız , retro bitimi gölge evrede telefon çalışmaz ve yeni telefon almak durumunda kalırsınız..Daha maliyetli bir sonuç olur.. 

İlişki de kavga ettiniz çözemediniz sonuç ayrılıkla bitebilir gibi gibi… 

Herkesin hayatındaki problem farklı olabilir ama siz çözüm yolu bulmazsanız sonuçlar çok üzücü olabilir. 

RETROLARI SEVİYORUZZZ 💖 Ve en önemli vurgusu retroların içe dönüşümüzdür. Biz koşuşturma yaşarken bedenimizi yoruyoruz,  farkında olmadan ve yarım kalan bir çok şey bırakıyoruz ardımızda  ve evren bize diyor ki DUR ,DİNLEN ,YARIM KALAN İŞLERİNİ HALLET

Merkür retrosunun etkileri : 

Merkür Oğlak burcunda retro yaptığında parayla, insanlarla nasıl konuştuğunuzla ve Aralık ayı sonlarında tatiller için seyahat planlarınızla ilgili sorunlara neden olabilir. Ancak bu, yeni yıl başlamadan önce işleri halletmek için de bir şans olabilir. Bitmemiş herhangi bir işi bitirmek için bu zamanı ayırın ve 2024 için planlarınıza uymayan şeyleri bırakın. Yeni bir başlangıca yer açmak için eski şeyleri temizlemek gibi.

2023’ün Son Merkür Retrosu Burçlara Etkileri : 

Koç, Yengeç, Terazi ve Oğlak: Retro dönemide para ve ilişkiler hakkında daha fazla stres olabilirsiniz.Değerinizi nasıl gördüğünüze bağlıdır. İşleri veya kariyer yollarını değiştirmeyi bile düşünebilirsiniz. Ama unutmayın, mutluluk sadece parayla ilgili değildir. İdeal benliğinize uyan değişiklikleri nasıl farkedebilirsiniz ? 

İkizler, Başak, Yay ve Balık:  Bu yıl çok büyük işler başarmışsınız gibi gelebilir. İlerlemenizi görmeyen insanlar eski sorunları gündeme getirebilir. Ama şimdi, onların olmasına izin vermeyi öğreniyorsun. Her şeye izin verseydiniz bu sizde nasıl bir potansiyel açığa çıkarırdı? Çatışmalar olabilir, bu yüzden sözlerinize dikkat edin. Bazen sessiz kalmak güçlüdür. Bu retronun size hediyesi nedir? 

Boğa, Aslan, Akrep ve Kova: Bu retro sınırlarınızı sorgulamanıza neden olabilir.Kendinizi ifade etmekte zorlanabilir veya konuşma konusunda emin olmayabilirsiniz. Karşınızdaki kişiler neyi /neleri duymaya hazır ? Bu, güven oluşturmak için bir şans. Planlarınızın işe yaraması için, hayatta hangi değişiklikleri istediğinizi bulmanız ve içeriden başlamanız gerekir. Kendinizle yeniden bağlantı kurmak için bu zaman çok iyidir ve sizi ilişkilerde engelleyen kalıpları fark etmekte olduğunuz bir dönem olacaktır.

Merkür Retrosu Sırasında Yapılması ve Yapılmaması Gerekenler

 • DAVRANIŞ

Merkür Retrosu sırasında, biraz hoşgörüsüz, aceleci ve biraz aşırı hevesli olma eğiliminde olabiliriz .Her duyguyu yakından hissetmeye başlayıp, hassas ve zaman zaman hiperaktif olabiliriz.Geçmişte gözden kaçan her dakika ayrıntısını fark eder ve tüm senaryoyu yeniden değerlendirir, düzeltir ve yeniden yapabiliriz. Sabırsız olma ve fazla düşünmeden karar verme eğiliminde olabiliriz. Bu yüzden konuşmadan önce sabırlı olmaya ve düşünmeye çalışın.

 • YENİ İŞ

Merkür Retrosu sırasında yeni bir işe başlamak daha sonra pişman olmanıza neden olabilir. Gerileme nedeniyle yöneticileriniz ile ilişkilerinizde profesyonel imajınızı ve bağlantınızı kalıcı olarak etkileyebilecek büyük bir değişim olabilir. Bu aşamada işinizi değiştirmemeye çalışın ve bitene kadar bekleyin.

 • EVLILIK/AŞK HAYATI

Merkür retrosunda  eşinizle/ sevgilinizle ilişkiler üzerine tartışmayın , ani kararlar almayın. Burada net olarak olana bitene bakabilmek için retronun bitmesini bekleyin. Bağlantı kurmadan önce retro zamanının geçmesine izin verin ve size tavsiye ve önerilerde bulunan insanları dinleyin. Bir de net kural : Exten next olmaz:) 

 • BÜYÜK YATIRIMLAR/SATIN ALMALAR

Merkür Retrosu sırasında yapmaktan kaçınılması gereken en önemli şeylerden biri, büyük yatırımlar yapmak veya daha sonra pişman olabileceğiniz büyük bir şey satın almayı . Acil ve büyük yatırımlarınız   olması durumunda, biraz endişe verici olacaktır .Bu yüzden, satın alımlara devam etseniz bile, garanti belgelerini ve makbuzları yanınızda bulundurun.Hukuksal ve muhasebesel , vergisel olarak her şeyi çift kontrol edin.

 • SEYAHAT ETMEK

Merkür Retrosu aşamasında herhangi bir uzun mesafeli yolculuk planlamayın veya seyahat için dışarı çıkmayın. Kişisel, aile, profesyonel veya iş olsun, yolculuğu ertelemeyi veya kendi yararınız için yeniden planlamayı deneyin.

Varlığınızı bekleyen olumsuz koşullar veya tüm seyahatinizi mahveden son dakika değişiklikleri olabilir. Uçuşlar ertelenebilir, toplantılar yeniden planlanabilir veya hatta bir kazayla karşılaşabilirsiniz! Eşyalarınızı güvence altına alın ve zaten bir yolculuktaysanız, bagajınızın yanı sıra programınızı onaylamak için zaman ayırın. Aksiliklerden kaçınmak için gitmeniz gerekirse erken ayrılın.

 • ANLAŞMA İMZALAMAK

Bir iş anlaşması üzerinde gerçekten çok çalıştıysanız ve bunun gelişen bir başarı olmasını istiyorsanız, o zaman sözleşmeyi imzalamamak veya anlaşmayı Merkür Retrosu sonrasında imzalayın .Fikirlerinizi müşterilere sunuyorsanız, başarısız olma ihtimaliniz vardır veya müşteri sizi anlayamaz. Her durumda, daha güvenli tarafta kalın ve anlaşmayı imzalamayın.

ONARIM /TADİLAT İŞLERİ 

Bu dönemde  önümüzdeki günlerde yapılacak herhangi bir araç onarımı (araba, bisiklet, kamyon, bisiklet) varsa erteleyin. Acilse, onarım/değiştirme için gereken öğeleri iki kez kontrol edin ve işlem sırasında güvende kalın. Merkür retro sırasında kaza olasılığı vardır.

 • TOPLANTILARI/SUNUMLARI AYARLAMA

Profesyonel olarak, sıkı çalışmakla uğraşmayın ve Merkür Retro sırasında anlaşmayı mahvetmeyin. Netlik eksikliği nedeniyle kaybedebileceğiniz veya kafanız karışabileceğinden, herhangi bir toplantı planlamaktan veya sunumlara gitmekten kaçının. Ayrıca, toplantılar korkunç bir şekilde başka bir yöne gidebilir ve sonuçlar beklenmedik olabilir. Merkür gerilemede olduğu için aceleci kararlar alabilirsiniz. Zaman ayırın ve toplantıyı  erteleyin.

 • YENI BIR EVE TAŞINMAK

 Bir ev arkadaşıyla ya yalnız yeni bir daireye taşınmayın veya yeni bir oda arkadaşını almayın. Daha sonraki koşuda işler karmaşık hale gelebilir ve birkaç komplikasyon ve argümanla yüzleşmek zorunda kalabilirsiniz.

İkiniz de birbirinizin arkadaşlığından aşırı derecede nefret edebileceğiniz için bu ikiniz için de olumlu bir fikir değil. Gerileme bitene kadar bekleyin.

Merkür Retrosu Sırasında Çözümler
Merkür Retrosunun  etkilerini yatıştırmak için bazı öneriler :

 1. Merkür Retrosu sırasında Merkür’ün kötü niyetli etkilerinden kurtulmak için maddi bağış yapabilirsiniz.
 2. İyi sonuçlar elde etmek için muhtaç, fakir, çocuk ve yetimlere yardım edin.
 3. Alkol, yumurta veya et tüketmemeye çalışın.
 4. Gece boyunca başucunuzun yanında tutulan bir bardak suyu evdeki bitkilere ya da bahçedeki ağaçların dibine dökebilirsiniz. 
 5. Aş evlerine pirinç ve süt bağışlayabilirsiniz.
 6. Kibar ve sakin kalmaya çalışın.
 7. Gümüş ve zümrüt takılar takabilirsiniz. Peridot veya yeşil Aventurin mükemmeldir. 
 8. Meditasyon yapabilirsiniz.
 9. Merkur Mantrası :  Om Budhaaye Namaha’dır. Vaktiniz varsa günde 108 tekrar idealdir. Aceleniz varsa, 3 tekrar zihninizi sakinleştirecektir. *Ya Alim ,Ya Aziz* esmalarını okuyabilirsiniz.
 10. Çarşamba günü yeşil giyin. Çarşamba Merkür’ün günü ve yeşil onun rengi. Yeşil giymek – özellikle çarşamba günleri sizi bilinçli tutacaktır. Etrafınızda yeşil rengin olması, auranızı sakinleştirmek ve dengelemek için renk terapisi görevi görür.
 11. Yılbaşı öncesi olduğu için yeni kıyafet alırsanız , giymeden önce onları yıkadığınızdan emin olun.
 12. Merkür’ün kötü etkisi altındaysanız kız kardeşlerinize saygısızlık etmemelisiniz.
 13. Ağız hijyeni sağlamak, Merkür’ün olumsuz etkisini azaltmak için iyi bir çözümdür. Dişlerinizi günde iki kez fırçalayın 🙂
 14. Beyaz bir iplik veya gümüş zincirde bakır madeni para takabilirsiniz.
 15. Bu çok önemli  : Kimseden büyü içeren herhangi bir Tawiz veya muska kabul etmeyin.
 16. Her gün sorun retro boyunca: Merkur retrosunun bana hediyesi nedir? Daha önce görmediğim , fark etmediğim hangi yeteneklerim  ve kapasitelerim var bunu görebilmem bilebilmem ve algılamam için neler mümkün ? Merkür retrosu bana ve hayatıma ne kadar katkı sağlayabilir? Şimdi başka neler mümkün? 

⭐️DANIŞMANLIK İÇİN : Mail@mayakoseoglu.com  / ☎️ 5335088520 

Sonsuz sevgimle 💖  

Astrolog Maya Ş.Köseoğlu