02.01.2022 SÜPER YENİ AY


*Yeni yılı 2 ocakta * perigee yeniay ile açıyoruz ve supermoon olarak adlandırılır ama yeniay dünyadan görünmez..
*Super Yeniayın olduğu karanlık gece bazıları için büyük fırsatlar sunacaktır  

*3-4 ocakta  Quadrantids meteor yağmurunu izleyebilirsiniz gökyüzünde…
*Bu yeni ay Nunki 12°23′ sabit yıldızında olacak..Bu yıldız, tüm iş, devlet ve dış ilişkiler ve din konularında kazanmak olumludur ama bu başarının bir bedeli vardır…
*Uçak ve Gemilerle ilgili uzun mesafeli yolculuklar ile ilgili değişen kurarlar olabilir..
*Yeniay , Mars /saturn tam orta noktasında olacağından etkisi aile meseleleri ile ilgili olumlu ve kamu da işiniz varsa etken sonuçlar aldırabilir…
*Kesintiye uğrayan faliyetler ,işler , eğitim olabilir. Eğitime ara verdirebilir.
*Ulusları etkileyen yazarlar ile ilgili haberler duyabiliriz bu yeniay ile birlikte… (Yeni yazarlar ki bilim ,felsefe ,tarım gibi konularda öne çıkabilirler )
* Uzun seyahatlerle ilgili de kazalar gündeme gelebilir ( gemi , uçak ,tren , otobüs )
*Chiron ile olumsuz açısı çok zorlayıcı hem kişisel hem de şirketlere borç ve iflaslar verebilir..
*Tüm dünyada ana gündem ve medyada sürekli duyacağımız haberler  Sanatsal ve kültürel faaliyetlerin yapıldığı mekânlar. Parklar, bahçeler, meydanlar, spor aktivitelerin yapıldığı yerler ve doğum oranı, ülkenin genç nüfusu, çocuklar ile ilgili olacaktır…Ünlüler ile ilgili de çok haber duyarız.. Borsa ve spekülatif piyasalar ve spor müsabakaları bu yeniayda 15 gün boyunca medyada en çok dikkat çekecek konular olacaktır..
*Sağlıkta ; Bazı kemik hastalıkları ile ilgili de çözümler gelebilir. Olumsuz yanı , artan akut hastalıklar , Eklemlerde veya tendonlarda yaralanmalar ve kaslarda veya kemiklerde iltihaplanma olabilir. Stress artabilir.
*Piyasalarda ay perigeedeyken fiyatların tersine dönmesi olasılığı yüksektir., bu nedenle bu günlerde kısa vadeli dönüm noktaları arayabiliriz. Bazen yeniay günü bazende Yeni Ay’dan yaklaşık 3 gün sonra başlar bu dönüşler.. ( Astrolojik öngörüdür yatırım tavsiyesi değildir. )
*Toprak elementi baskın bir yeniay olduğu için depremler tüm dünyada olabilir.
*Ama asıl sorun , Soğuklar geliyor Winter is coming
* İlk etkisini 5 ocak ,sert etkisi 8 ocak ,11 ocak daha olumlu etkisi ,16 ocak ,20 ocak ,uzun vadede 5,6,7, 10 şubatta yeniayın etkisini yaşarız..
Not : *Eğer bu yeniaydan faydalanmak isterseniz , uzun vadede organize ve planlı olursanız hedeflerinize ulaşabilirsiniz ama duygusal olarak da sonucu bilmediğiniz için kendinizi güvensiz hissedip , çevrenizden gelen eleştirilere karşı çok hassas ve alıngan olabilirsiniz .. Siz hedefinize odaklanın! Burada başlayan işler kalıcı olur ve uzun vadede iyi gelir getirir. Venus retro dahi olsa sanatsal projelere büyük bir dayanıklılık, teknik beceri verebilir.

Bir yanıt yazın